Grupy terapeutyczno-rozwojowe skierowane są do młodzieży z różnymi trudnościami. Część grup dedykowana jest osobom odczuwającym nadmierny poziom lęku w sytuacjach społecznych oraz mającym trudności w nawiązywaniu kontaktów rówieśniczych. Kolejna część grup przeznaczona jest dla osób z Zespołem Aspergera. Więcej informacji na temat pracy grupowej oraz powodów, dla których bywa ona korzystniejszym wyborem, możesz przeczytać w artykule „O terapii grupowej” – znajdziesz go na głównej stronie lub w zakładce „Artykuły”.
Czym jest grupa terapeutyczno-rozwojowa?
Jest to forma oddziaływania, w której terapeuci pracują z określoną grupą osób zmagających się z tym samym lub podobnym problemem. W Kuźni Umysłu grupy składają się maksymalnie z 8 osób. Praca terapeutyczna w grupie jest równie skuteczna jak terapia indywidualna. Ponadto daje możliwość przepracowania i przećwiczenia elementów pracy, których nie da się przećwiczyć w kontrolowanych warunkach podczas terapii indywidualnej.
Jak odbywa się to w Kuźni Umysłu?
Zanim grupa rozpocznie swoją wspólną pracę, realizowany jest etap kwalifikacyjny. Jego celem jest dobranie do jednej grupy osób o podobnych potrzebach, które będą realizować wspólne cele. W Kuźni Umysłu etap ten obejmuje dwa indywidualne spotkania konsultacyjne. Po pomyślnej kwalifikacji następuje podpisanie kontraktu. Grupy terapeutyczno-rozwojowe prowadzone są zgodnie z zasadami pracy terapeutycznej w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Informacje szczegółowe:
- Wiek uczestników: od 13 do 18 lat
- Ilość uczestników w grupie: 8
- Czas trwania spotkania grupowego: 2 godziny
- Ilość spotkań: 10
- Terminy spotkań:
- 29.03
- 05.04
- 26.04
- 10.05
- 17.05
- 24.05
- 31.05
- 07.06
- 14.06
- 28.06
- Godzina rozpoczęcia: jest zależna od tego, do której grupy zostanie zakwalifikowany uczestnik
- Miejsce spotkań: Brzoza, koło Bydgoszczy
- Nurt pracy terapeutycznej: poznawczo - behawioralny
- Czas spotkania kwalifikacyjnego: 50 minut
- Prowadzący: mgr Elżbieta Kowalska-Figiel, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy grupowej i indywidualnej
*organizator zastrzega sobie prawo do nie otwarcia grupy w przypadku nie zebrania się minimalnej ilości uczestników (5 osób)